Olympiatoppen -- Sammen om de store prestasjonene

Olympiatoppen tok ut 31 utøvere til Paralympics og OL i Rio i andre uttak

Søndag ble 31 utøvere tatt ut til å representere Norge i Paralympics og OL i Rio.

I det andre uttaket ble ytterligere to utøvere tatt ut til Paralympics og 29 til OL i Rio de Janeiro i sommer. Av de 29 er 14 håndballspillere. Det er også tatt ut én 15. håndballspiller, som vil være tilgjengelig for eventuelt bytte i Rio. Totalt har 21 utøvere fått klarsignal for deltakelse i Paralympics, mens 45 er klare for OL.

-          Troppene begynner å ta fasong, men vi regner med å komplettere med flere utøvere i siste uttak. Paralympics og OL skal være høydepunkter i karrierene til de beste utøverne vi har i Norge, og troppene bygges blant annet for at de også skal være stimulerende for de beste utøverne. Det er ikke noe mål at troppene skal være så store som mulig. De skal settes sammen best mulig ut fra de overordnede kriteriene som gjelder, sier toppidrettssjef Tore Øvrebø.

Siste Paralympics- og OL-uttak blir 17. juli.

 

Følgende utøvere er tatt ut til Paralympics i andre uttak:

Skyting: 

Anne-Cathrine Krüger                      Mo Pistolklubb      


Sykkel:                            

Glenn Johansen                              Sportsklubben Rye                            

 

 

Følgende utøvere er tatt ut til de olympiske leker i andre uttak:

Bryting:

Signe Marie Fidje Store                     Bryteklubben Tana                            


Friidrett:

Sondre Nordstad Moen                     SK Vidar                                            

Sven Martin Skagestad                     IL Norna-Salhus                                 

Erik Tysse|                                      IL Norna-Salhus                                 


Håndball:

Ida Alstad                                         Györi Audi ETO                     

Emilie Hegh Arntzen                          Byåsen Elite                                      

Kari Aalvik Grimsbø                           Györi Audi ETO                                 

Camilla Herrem                                 Team TVIS Holstebro                        

Linn-Kristin Riegelhuth Koren             Larvik HK                                           

Veronica Egebakken Kristiansen         FC Midtjylland                                              

Amanda Kurtovíc                               Larvik HK                                           

Katrine Lunde                                    Rostov-Don                                       

Heidi Løke                                         Györi Audi ETO                                 

Mari Molid                                         Randers HK                                       

Nora Mørk                                         Larvik HK                                          

Stine Bredal Oftedal                           Issy Paris                                           

Sanna Solberg                                   Larvik HK                                           

Linn Jørum Sulland                            Györi Audi ETO                                 

 

15. spiller i håndballtroppen, som blir tilgjengelig i Rio:

Silje Solberg                                     Team TVIS Holstebro                        

 

Seiling:

Tiril Bue                                           Kongelig Norsk Seilforening             

Maria Mollestad                                Kongelig Norsk Seilforening             

 

Skyting:

Odd Arne Brekne                               Kisen Miniatyrskytterlag                  

Ole-Kristian Bryhn                             Vestre Bærum Salongskytterlag       

Are Hansen                                       Krapfoss Sportsskytterlag                 

Malin Westerheim                              Krapfoss Sportsskytterlag                 

 

Sykkel/BMX:


Tore Navrestad                                  Sviland BMX                                      


Sykkel/landevei/tempo:


Sven Erik Bystrøm                            Stavanger Sykleklubb                        

Edvald Boasson Hagen                      Lillehammer Cykleklubb                   

Vegard Stake Laengen                      Asker Cykleklubb                              

Lars Petter Nordhaug                        Tønsberg Cykkelklubb
                      

Følgende 19 utøvere er tidligere tatt ut til de paralympiske leker:

 

Bordtennis:


Aida Dahlen                                       Randesund IL                                    

Tommy Urhaug                                  Stord BTK                                          

 

Dressur:

Jens Lasse Dokkan                              Hasle Hestesportsklubb                    

Tonje Lundqvist                                  Trøndelag Hestesportsklubb            

Ann Cathrin Lübbe                              Hammerfest Rideklubb                    

Birgitte Reitan                                     Bærum Rideklubb                             

 

Roing:

Birgit Skarstein                                  Christiania Roklub                            

 

Seiling:

Bjørnar Erikstad                                 Tønsberg Seilforening                                  

Per Eugen Kristiansen                         Kongelig Norsk Seilforening             

Marie Solberg                                     Kongelig Norsk Seilforening             

Alexander Wang-Hansen                     Kongelig Norsk Seilforening             

 

Skyting:

Amanda Dybendal                             Storfjorden Sportsskytterlag             

Paul Aksel Johansen                          Ørland Pistolklubb                            

Monica Lillehagen                             Aasa miniatyrskytterlag                   

Heidi Sørlie-Rogne                            Kisen Miniatyrskytterlag                  

Sonja Tobiassen                                Kalotten Miniatyrskytterlag             

 

Svømming:

Andreas Bjørnstad                             Drammen svømmeklubb                  

Sarah Louise Rung                             Madla Svømmeklubb                       

Adam Ismael Wenham                      Tromsø Svømmeklubb                      

 

Følgende 16 utøvere er tidligere tatt ut til de olympiske leker:

 

Bryting:

Stig André Berge                               Oslo Bryteklubb                                

 

Friidrett:

Karoline Bjerkeli Grøvdal                  IK Tjalve                                            

Håvard Haukenes                             IL Gular                                             

 

Roing:

Kjetil Borch                                      Horten Roklubb                                 

Kristoffer Brun                                  Bergens Roklub                                 

Nils Jakob Skulstad Hoff                    Fana Roklubb                                    

Are Strandli                                      Stavanger Roklubb                            

Olaf Tufte                                         Horten Roklubb                                 

 

Seiling:

Maia Agerup                                     Kongelig Norsk Seilforening             

Ragna Agerup                                   Kongelig Norsk Seilforening             

Anders Pedersen                               Drøbaksund Seilforening                  

Kristian Ruth                                     Asker Seilforening                            

 

Svømming:

Henrik Christiansen                            SSK Skjetten Svømming        

 

Sykkel/MTB:

Gunn-Rita Dahle Flesjå                      Sola Cykleklubb                                 

 

Taekwondo:

Tina Røe Skaar                                  Øvre Romerike Budo Senter            

 

Triatlon:

Kristian Blummenfelt                        Bergen Triathlon Club                                  

    Filer

    Ingen relaterte filer.