Olympiatoppen -- Sammen om de store prestasjonene

Utøvere Paralympics - Oversikt over tidligere prestasjoner

Her finner du oversikt over tidligere prestasjoner for de norske deltakerne til Paralympics Beijing.

Bordtennis
  • Tommy Urhaug: 5. pl Singel, 5. pl Lag (Athen 2004). 5. pl Single, 5. pl Lag (Sydney 2000)
  • Rolf Erik Paulsen: 9. pl Single, 5. pl Lag (Sydney 2000)

Sykkel
  • Morten Jahr: 6. pl 4k bane, 11. pl Tempo, 5. pl Fellesstart (Athen 2004).

Bueskyting
  • Tom Vangen: NY

Seiling
  • Bjørnar Erikstad,2,4mR: 7. pl 2,4mR (Athen 2004).
  • Jostein Stordal , Sonar: 11. pl Sonar (Athen 2004). 12. pl 2,4mR (Sydney 2000)
  • Per Eugen Kristiansen, Sonar: 11. pl Sonar (Athen 2004).
  • Alexander Wang-Hansen, Sonar: 11. pl Sonar (Athen 2004). 12. pl Sonar (Sydney 2000).

Skyting
  • Monica Lillehagen NY

Svømming
  • Stian Helgeland: 8. pl 50m Butterfly (Athen 2004).
  • Jørgen Tadvin: 10. pl 400 Fri (Athen 2004).
  • Mariann Vestbøstad: 4.pl 100m Rygg, 6.pl 100m Fri, 8.pl. 50m Fri (Athen 2004).
  • Cecilie Drabsch Norland: GULL 50m Fri, BRONSE 100m Fri (Athen 2004). 4. pl 50m Fri, 5. pl 100m Fri 17 (Sydney 2000).
  • Marianne Mæland: NY

Boccia
  • John Nørsterud
  • Roger Aandalen: SØLV Ind., 11. pl Lag (Athen 2004). Deltok, stoppet i gruppespill (Sydney 2000).
  • Elisabeth Wilhelmsen: 11. pl Lag (Athen 2004).

Rytter
  • Ann Cathrin Lübbe: 2 GULL i Ind. og Free, 5. pl Team (Athen 2004). SØLV i Dressur Ind., BRONSE i Team (Sydney 2000).
  • Sigrid Rui: 11.pl Ind., 6.pl Free, 5.pl Team (Athen 2004).
  • Mariette Garborg: NY
  • Jens Lasse Dokken: 8.pl Ind., 7.pl Free, 5.pl Team (Athen 2004). 3 BRONSE i Dressur Ind., Free og Team (Sydney 2000).
  • Silje Gillund, 13.pl Ind., 12.pl Free, 5.pl Team (Athen 2004). 9.pl.Ind., 15.pl Free, BRONSE Team (Sydney 2000).

Friidrett
  • Runar Steinstad, spyd: 6. pl Spyd (Athen 2004). 7. pl Spyd, 8. pl Lengde, 10. pl 100m (Sydney 2000).
  • Elin Holen, lengde: 6. pl Lengde (Athen 2004).

24 utøvere


    Filer

    Ingen relaterte filer.