Olympiatoppen -- Sammen om de store prestasjonene

Uttak til OL i Tokyo

Disse utøverne er tatt ut til OL og Paralympics i Tokyo.

Følgende utøvere er tatt ut til å representere Norge i de olympiske leker:

Friidrett:

Karoline Bjerkeli Grøvdal, IK Tjalve

Sondre Mogens Guttormsen, SK Vidar

Håvard Haukenes, IL i BUL

Eivind Prestgård Henriksen, IK Tjalve

Hedda Hynne, IK Tjalve

Filip Ingebrigtsen, Sandnes IL

Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL

(Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL - skadet, deltar ikke)

Ola Stunes Isene, IF Sturla

Amalie Iuel, IK Tjalve

Sondre Nordstad Moen, IL i ROS

Karsten Warholm, Dimna IL

Line Kloster, SK Vidar

Narve Gilje Nordås, Sandnes IL

Lene Onsrud Retzius, IL i BUL

Martin Roe, IL Fri

Golf:
Tonje Daffinrud, Vestfold Golfklubb

Viktor Hovland, Miklagard Golf

Kristian Krogh Johannessen, Drammen Golfklubb

Marianne Skarpnord, Moss & Rygge Golfklubb (har trukket seg fra OL i Tokyo) 

Håndball, kvinner:

Målvakter:
Katrine Lunde, Våg Håndball Elite
Silje Solberg, Györi ETO KC

Kantspillere:
Camilla Herrem, Sola HK
Marit Røsberg Jacobsen, Team Esbjerg
Sanna Solberg-Isaksen, Team Esbjerg

Bakspillere:
Kristine Breistøl, Team Esbjerg
Veronica Kristiansen, Györi ETO KC
Nora Mørk, Våg Håndball Elite
Stine Bredal Oftedal, Györi ETO KC
Henny Reistad, Team Esbjerg
Stine Ruscetta Skogrand, Herning-Ikast Håndbold
Marta Tomac, Våg Håndball Elite

Linjespillere:
Kari Brattset Dale, Györi ETO KC
Marit Malm Frafjord, Team Esbjerg
Vilde Ingeborg Johansen, Herning-Ikast Håndbold

Håndball, menn

Målvakter:
Torbjørn Sittrup Bergerud, SG Flensburg Handewitt
Kristian Sæverås, SC DHfk Leipzig Handball

Kantspillere:
Kristian Bjørnsen, HSG Wetzlar
Kevin Maagerø Gulliksen, GWD Minden
Magnus Jøndal, Flensburg Handewitt

Bakspillere:
Magnus Fredriksen, HSG Wetzlar
Gøran Søgard Johannessen, SG Flensburg Handewitt
Christian O´Sullivan, SC Magdeburg
Harald Reinkind, THW Kiel
Magnus Abelvik Rød, SG Flensburg Handewitt
Sander Sagosen, THW Kiel
Kent Robin Tønnesen, Telekom Veszprém

Linjespillere:
Magnus Gullerud, SC Magdeburg
Bjarte Myrhol, Skjern Håndbold
Petter Øverby, HC Erlangen

Padling:
Lars Magne Ullvang, Tysvær Kano- og Kajakklubb

Roing:
Kjetil Borch (M1X), Horten Roklubb

Kristoffer Brun (LM2X), Bergens Roklub
Are Strandli (LM2X)), Stavanger Roklub

Martin Helseth (M4X), Aalesund Roklub
Oscar Stabe Helvig (M4X), Norske Studenters Roklub
Erik Solbakken (M4X), Moss Roklubb
Olaf Tufte (M4X), Horten Roklubb

Jens Nikolai Holm, Sarpsborg Roklubb (reserve)

Rytter, sprangridning
Geir Gulliksen, Drammen og Omegn Rideklubb

Sandvolleyball:
Anders Berntsen Mol, Strandvik Sandvolleyballklubb
Christian Sandlie Sørum, Strandvik Sandvolleyballklubb 

Seiling:
Line Flem Høst (Laser Radial), Kongelig Norsk Seilforening

Nicholas Fadler Martinsen (Nacra), Kongelig Norsk Seilforening

Martine Steller Mortensen (Nacra), Kongelig Norsk Seilforening

Helene Næss (49er FX), Tønsberg Seilforening
Marie Rønningen (49er FX), Tønsberg Seilforening

Hermann Tomasgaard (Laser), Kongelig Norsk Seilforening

Anders Pedersen (Finnjolle), Drøbaksund Seilforening

Endre Funnemark, Kongelig Norsk Seilforening

Skyting, rifle:
Jeanette Hegg Duestad, Nøtterø Skytterlag avd. NSF

Jenny Østre Stene, Kisen Miniatyrskytterlag

Henrik Larsen, Krapfoss Sportsskytterlag

Jon-Hermann Hegg, Kisen Miniatyrskytterlag

Skyting, skeet:
Erik Watndal, Indre Østfold Sportsskyttere

Svømming:
Henrik Christiansen, Lambertseter Svømmeklubb

Tomoe Zenimoto Hvas, Bærumsvømmerne

Ingeborg Vassbakk Løyning, Bærumsvømmerne

André Klippenberg Grindheim, Hamar IL

Svømming, stup:
Anne Vilde Tuxen, Pingvin Stupklubb

Sykkel bane:
Anita Yvonne Stenberg, IK Hero

Sykkel, BMX:
Tore Navrestad, Sviland BMX

Sykkel, landevei:
Katrine Aalerud, Vestby SK

Stine Borgli, CK Victoria

(Sven Erik Bystrøm, Stavanger SK - skadet, deltar ikke)

Tobias Svendsen Foss, Lillehammer CK

Markus Hoelgaard, Sandnes SK

Andreas Rikardsen Leknessund, Ringerike SK

Tobias Halland Johannessen, Drøbak-Frogn IL Sykkel

Sykkel, terreng:
Erik Hægstad, Lillehammer CK

Taekwondo:

Richard André Ordemann, Tøyen Taekwondo Klubb 

Triatlon:

Kristian Blummenfelt, TIF Viking

Gustav Iden, Åsane CK

Lotte Miller, Bryne Triatlonklubb

Casper Stornes, TIF Viking Triatlon

Turn:

Julie Dicko Erichsen, Laksevåg Turn- og Idrettslag

Sofus Heggemsnes, Oslo Turnforening

Følgende utøvere er tatt ut til å representere Norge i Paralympics:

Badminton:
Helle Sofie Sagøy, Kristiansand Badmintonklubb

Bordtennis:
Aida Husic Dahlen, Randesund IL-BTG

Tommy Urhaug, Stord BTK

Nora Korneliussen, Fokus BTK

Dressur:
Jens Lasse Dokkan, Hasle Hestesportsklubb

Ann Cathrin Lübbe, Hammerfest Rideklubb

Friidrett:
Salum Ageze Kashafali, Norna-Salhus

Ida Yessica Nesse, IL Tyrving

Roing:
Birgit Skarstein (PR1W1X), Christiania Roklub

Skyting:
Heidi Sørlie-Rogne, Kisen Miniatyrskytterlag

Jørn Dalen, Kisen Miniatyrskytterlag 

Svømming:
Sarah Louise Rung, Stavanger Svømmeklubb

Fredrik Solberg, Tønsberg Svømmeklubb

    Filer

    Ingen relaterte filer.