Olympiatoppen -- Sammen om de store prestasjonene

Uttak til OL i Tokyo

Første uttak av utøvere til OL og Paralympics i Tokyo.

Følgende utøvere er tatt ut til å representere Norge i Paralympics:

Bordtennis:
Aida Husic Dahlen, Randesund IL-BTG

Tommy Urhaug, Stord BTK

Roing:
Birgit Skarstein (PR1W1X), Christiania Roklub

Badminton:

Helle Sofie Sagøy, Kristiansand Badmintonklubb

Dressur:

Jens Lasse Dokkan, Hasle Hestesportsklubb

Ann Cathrin Lübbe, Hammerfest Rideklubb

Friidrett:

Salum Ageze Kashafali, Norna-Salhus

Ida Yessica Nesse, IL Tyrving

Svømming:

Sarah Louise Rung, Stavanger Svømmeklubb

Fredrik Solberg, Tønsberg Svømmeklubb

Følgende utøvere er tatt ut til å representere Norge i de olympiske leker:

Håndball:

Landslag kvinner
Landslag menn

Roing:
Kjetil Borch (M1X), Horten Roklubb

Kristoffer Brun (LM2X), Bergens Roklub
Are Strandli (LM2X)), Stavanger Roklub

Martin Helseth (M4X), Aalesund Roklub
Oscar Stabe Helvig (M4X), Norske Studenters Roklub
Erik Solbakken (M4X), Moss Roklubb
Olaf Tufte (M4X), Horten Roklubb

Jens Nikolai Holm, Sarpsborg Roklubb (reserve)

Seiling:
Line Flem Høst (Laser Radial), Kongelig Norsk Seilforening

Nicholas Fadler Martinsen (Nacra), Kongelig Norsk Seilforening

Martine Steller Mortensen (Nacra), Kongelig Norsk Seilforening

Helene Næss (49er FX), Tønsberg Seilforening
Marie Rønningen (49er FX), Tønsberg Seilforening

Hermann Tomasgaard (Laser), Kongelig Norsk Seilforening

Anders Pedersen (Finnjolle), Drøbaksund Seilforening

Svømming:

Henrik Christiansen, Lambertseter Svømmeklubb

Tomoe Zenimoto Hvas, Bærumsvømmerne

Ingeborg Vassbakk Løyning, Bærumsvømmerne

Taekwondo:

Richard André Ordemann, Tøyen Taekwondo Klubb 

Triatlon:

Kristian Blummenfelt, TIF Viking

Gustav Iden, Åsane CK

Lotte Miller, Bryne Triatlonklubb

Casper Stornes, TIF Viking Triatlon

Friidrett:

Karoline Bjerkeli Grøvdal, IK Tjalve

Sondre Mogens Guttormsen, SK Vidar

Håvard Haukenes, IL i BUL

Eivind Prestgård Henriksen, IK Tjalve

Hedda Hynne, IK Tjalve

Filip Ingebrigtsen, Sandnes IL

Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL

Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL

Ola Stunes Isene, IF Sturla

Amalie Iuel, IK Tjalve

Sondre Nordstad Moen, IL i ROS

Karsten Warholm, Dimna IL

Padling:

Lars Magne Ullvang, Tysvær Kano- og Kajakklubb

Sandvolleyball:

Anders Berntsen Mol, Strandvik Sandvolleyballklubb
Christian Sandlie Sørum, Strandvik Sandvolleyballklubb 

Skyting, rifle:

Jeanette Hegg Duestad, Nøtterø Skytterlag avd. NSF

Jenny Østre Stene, Kisen Miniatyrskytterlag

Henrik Larsen, Krapfoss Sportsskytterlag

Jon-Hermann Hegg, Kisen Miniatyrskytterlag

Skyting, skeet:

Erik Watndal, Indre Østfold Sportsskyttere

Sykkel, BMX:

Tore Navrestad, Sviland BMX

Sykkel, landevei:

Katrine Aalerud, Vestby SK

Stine Borgli, CK Victoria

Sven Erik Bystrøm, Stavanger SK

Tobias Svendsen Foss, Lillehammer CK

Markus Hoelgaard, Sandnes SK

Andreas Rikardsen Leknessund, Ringerike SK

Sykkel, terreng:

Erik Hægstad, Lillehammer CK

Sykkel bane:

Anita Yvonne Stenberg, IK Hero

    Filer

    Ingen relaterte filer.