Olympiatoppen -- Sammen om de store prestasjonene

De norske øvelsene under OL

Her er konkurransetider for alle øvelsene med norske deltakere under OL I Rio de Janeiro. 

NB: Med forbehold om feil og endringer. Tidene er lokale, så i Norge må man plusse på fem timer.

Klikk her for komplett team- og medieguide Rio 2016.

5. august

09:30-11:00 Archery Men´s individual ranking round SBD *


6. august

08:30-09:30 Rowing Men`s single sculls heats LAG
08:30-09:20 Shooting Women´s 10 m air Rifle Qualification OSC
09:30-11:00 Handball NOR-BRA Women´s Preliminary FTA
09:30-15:57 Cycling Men`s road race FTC
10:30-11.00 Shooting Women´s 10 m air Rifle Finals OSC
11:30-12:00 Rowing Men`s double sculls heats LAG
13:48-14:15 Swimming Men´s 400 m Freestyle heats OAS
14:30-17:00 Gymnastics Men´s Qualification Sub 2/Artistic ROA
22:24-22:32 Swimming Men´s 400 m Freestyle Final OAS

7. august 

08:30-09:00 Rowing Men´s single sculls repechages LAG
09:50-10:00 Rowing Men´s double sculls repechage LAG
11:20-12:00 Rowing Men´s lightweight double sculls heats LAG
12:15-16:21 Cycling Women´s road race FTC
13:21-13:49 Swimming Men´s 200 m Freestyle Heats OAS
22:08-22:21 Swimming Men´s 200 m Freestyle Semifinals OAS

8. august 

08:30-08:50 Rowing Men´s single sculls semifinals E/F LAG
09:00-10:15 Shooting Men´s 10 m air rifle qualification OSC
09:00-12:55 Archery Men´s ind. 1/32 and 1/16 eliminations SBD
09:40-10:00 Rowing Men´s lightweight double sculls rep. LAG
12:00-12:30 Shooting Men´s 10 m air rifle finals OSC
13:05-15:20 Sailing Men´s Laser race 1 & 2 GLO
13:15-15:30 Sailing Women´s Laser Radial race 1 & 2 GLO
13:15-15:40 Sailing Women´s RSX windsurfer race 1 & 2 & 3 GLO
14:40-16:10 Handball ESP-NOR Women´s Preliminary FTA
15:00-17:40 Archery Men´s ind. 1/32 and 1/16 eliminations SBD
22:16-22:22 Swimming Men´s 200 m Freestyle Final OAS


9. august 

08:30-09:10 Rowing Men´s single sculls quarterfinals LAG
09:00-12:55 Archery Men´s ind. 1/32 and 1/16 eliminations SBD
10:30-10:50 Rowing Men´s double sculls semifinals LAG
11:30-11:50 Rowing Men´s lightweight double sculls semi C/D LAG
13:05-15:20 Sailing Men´s Finn heavyweight race 1 & 2 GLO
13:05-15:20 Sailing Women´s Laser Radial race 3 & 4 GLO
13:05-15:30 Sailing Women´s RSX windsurfer race 4 & 5 & 6 GLO
13:15-15:30 Sailing Men´s Laser race 3 & 4 GLO
15:00-17:40 Archery Men´s ind. 1/32 and 1/16 eliminations SBD

10. august 

08:30-09:46 Cycling Women`s ind time trial PON
09:00-12:55 Archery Men´s ind. 1/32 and 1/16 eliminations SBD
09:10-09:30 Rowing Men´s lightweight double sculls semifinals LAG
10:00-13:00 Cycling Men`s ind time trial PON
11:10-11:30 Rowing Men´s single sculls semifinals C/D LAG
12:00-12:30 Rowing Men´s lightweight double sculls finals D/C LAG
13:00-13:18 Swimming Women´s 100 m freestyle heats OAS
13:00-17:30 Sailing Women´s RSX windsurfer reserve day GLO
13:05-15:20 Sailing Men´s Laser race 5 & 6 GLO
13:05-15:20 Sailing Men´s Finn heavyweight race 3 & 4 GLO
13:15-15:30 Sailing Women´s Laser Radial race 5 & 6 GLO
15:00-18:55 Archery Men´s ind. 1/32 and 1/16 eliminations SBD
16:00-18:30 Gymnastics Men´s Individual All-Around Final ROA
16:40-18:10 Handball NOR-ANG Women´s Preliminary FTA
22:09-22:19 Swimming Women´s 100 m freestyle Semifinals OAS

11. august 

07:30-16.00 Golf Men`s ind stroke play OGC
08:50-09:00  Rowing Men´s double sculls final B LAG
09:00-10:45 Shooting Women´s 50 m rifle 3 positions qual OSC
09:10-09:30 Rowing Men´s single sculls semifinals LAG
09:30-10:00 Handball Press Meeting ½ team (TBA) VP
10:24-10:34 Rowing Men´s double sculls final A LAG
12:00-13:00 Shooting Women´s 50 m rifle 3 positions final OSC
13:00-17:30 Sailing Men´s Laser reserve day GLO
13:00-17:30 Sailing Women´s Laser Radial reserve day GLO
13:05-15:20 Sailing Men´s Finn heavyweight race 5 & 6 GLO
13:15-15:40 Sailing Women´s RSX windsurfer race 7 & 8 & 9 GLO
23:16-23:21 Swimming Women´s 100 m freestyle Final OAS

12. august 

07:30-16.00 Golf Men`s ind stroke play OGC
08:30-08:40 Rowing Men´s single sculls final F LAG
08:50-09:00 Rowing Men´s single sculls final E LAG
09:00-09:50 Shooting Men´s 50 m Rifle Prone pos Qualification OSC
09:00-10:45 Archery Men´s ind. 1/8 eliminations (1-8) SBD
09:20-09:30 Rowing Men´s lightweight double sculls final B LAG
09:30-10:22 Athletics Men´s Discus Throw Qual.Round Gr. A OLS
10:04-10:14 Rowing Men´s lightweight double sculls final A LAG
10:55-11:47 Athletics Men´s Discus Throw Qual.Round Gr. B OLS
11:00-11:30 Shooting Men´s 50 m Rifle Prone pos. Final OSC
11:10-11:43 Athletics Women´s 10.000 m final OLS
13:00-13:21 Swimming Women´s 50 m Freestyle Heats OAS
13:00-17:30 Sailing Men´s Finn heavyweight reserve day GLO
13:05-15:20 Sailing Women´s Laser Radial race 7 & 8 GLO
13:05-15:30 Sailing Women´s RSX windsurf. race 10&11&12 GLO
13:15-15:30 Sailing Men´s Laser race 7 & 8 GLO
13:24-14:48 Swimming Men´s Freestyle 1500 m Heats OAS
14:30-16:10 Athletics Men´s 20 km Race Walk PON
14:35-17:10 Sailing Women´s 49-er FX race 1 & 2 & 3 GLO
15:00-15:52 Archery Men´s Ind. quarter finals (1-4) SBD
15:55-16:24 Archery Men´s Ind. semi finals (1-2) SBD
16:27-16:40 Archery Men´s Ind. Bronze Medal Match SBD
16:40-18:10 Handball MON-NOR Women´s Preliminary FTA
16:43-16:56 Archery Men´s Ind. Gold Medal Match SBD
22:58-23:06 Swimming Women´s 50 m Freestyle Semifinals OAS
22:40-23:23 Athletics Women´s 100 m round 1 OLS

13. august 

07:30-16:00 Golf Men`s ind stroke play OGC
09:30-09:40 Rowing Men´s single sculls final D LAG
09:50-10:00 Rowing Men´s single sculls final C LAG
10:10-10:20 Rowing Men´s single sculls final B LAG
10:32-10:44 Rowing Men´s single sculls final A LAG
10:05-10:47 Athletics Women´s 3000 m steeplech. Round 1 OLS
10:50-11:55 Athletics Men´s Discus Throw Final OLS
13:00-17:30 Sailing Women´s RSX windsurfer reserve day GLO
13:05-15:20 Sailing Men´s Laser race 9 & 10 GLO
13:05-15:20 Sailing Men´s Finn heavyweight race 7  & 8 GLO
13:05-15:35 Sailing Women´s 49-er FX race 4 & 5 & 6 GLO
13:15-15:30 Sailing Women´s Laser Radial race 9 & 10 GLO
21:00-21:15 Athletics Women´s 100 m semifinals OLS
22:00-22:04 Swimming Women´s 50 m Freestyle Final OAS
22:07-22:25 Swimming Men´s 1500 m Freestyle Final OAS
22:37-22:38 Athletics Women´s 100 m final OLS

14. august 

07:00-15:30 Golf Men`s ind stroke play OGC
09:00-11:45 Shooting Men´s 50 m rifle 3 positions qualification OSC
10:00-10:30 Wrestling Men´s Greco Roman 59 kg qualification CA2
10:30-13:00 Wrestling Men´s Greco Roman 59 kg eliminations CA2
13:00-14:00 Shooting Men´s 50 m rifle 3 positions finals OSC
13:00-17:30 Sailing Men´s Laser reserve day GLO
13:00-17:30 Sailing Women´s Laser Radial reserve day GLO
13:00-17:30 Sailing Women´s 49-er FX reserve day GLO
13:05-15:20 Sailing Men´s Finn heavyweight race 9 & 10 GLO
14:05-14:25 Sailing Women´s RSX windsurfer Medal Race GLO
16:00-17:00 Wrestling Men´s Greco Roman 59 kg repechage CA2
16:40-18:10 Handball NOR-ROU Women´s Preliminary FTA
17:00-17:15 Wrestling Men´s Greco Roman 59 kg bronze CA2
17:15-17:30 Wrestling Men´s Greco Roman 59 kg bronze  CA2
17:30-17:45 Wrestling Men´s Greco Roman 59 kg gold medal CA2

15. august 

11:35-12:08 Athletics Men´s 400 m hurdles Round 1 OLS 
13:00-17:30 Sailing Men´s Finn heavyweight reserve day GLO
13:05-15:35 Sailing Women´s 49-er FX race 7 & 8 & 9 GLO
13:05-13:30 Sailing Women´s Laser Radial Medal race GLO
14:05-14:30 Sailing Men´s Laser Medal race GLO
21:30-22:03 Athletics Women´s 400 m hurdles Round 1 OLS 

16. august 

09:30-10:12 Athletics Women´s 5000 m Round 1 OLS
10:30-10:52 Athletics Men´s 1500 m Round 1 OLS
11:05-11:38 Athletics Women´s 100 m Hurdles Round 1 OLS
11:50-12:31 Athletics Men´s 200 m Round 1 OLS
13:05-13:30 Sailing Men´s Finn heavyweight Medal race GLO
13:05-15:35 Sailing Women´s 49-er FX race 10 & 11 & 12 GLO
21:10-21:27 Athletics Women´s 400 m Hurdles Semifinals OLS
21:35-21:50 Athletics Men´s 400 m hurdles semifinals OLS
00:00-00:00 Handball Women´s Quarterfinals FTA

17. august

07:30-16:00 Golf Women`s ind stroke play OGC
10:00-10:30 Wrestling Women´s freestyle 69 kg qualifications CA2
10:30-13:00 Wrestling Women´s freestyle 69 kg elimination CA2
10:55-11:37 Athletics Women´s 800 m Round 1 OLS
13:00-17:00 Sailing Men´s Finn heavyweight reserve day GLO
13:00-17:30 Sailing Women´s 49-er FX reserve day GLO
14:34-15:22 BMX Men`s BMX seeding run BMX
16:00-16:45 Wrestling Women´s freestyle 69 kg repech/rounds CA2
18:15-18:35 Wrestling Women´s freestyle 69 kg Bronze x 2 CA2
18:35-18:45 Wrestling Women´s freestyle 69 kg Gold Medal CA2
20:45-21:02 Athletics Women´s 100 m Hurdles Semifinals OLS
22:00-22:17 Athletics Men´s 200 m Semifinals OLS
22:55-22:56 Athletics Women´s 100 m Hurdles Final OLS18. 

18. august 

07:30-16:00 Golf Women`s ind stroke play OGC
10:00-12:01 Athletics Women´s High Jump Qual Group A/B OLS
11:00-13:15 Triathlon Men´s final AP6
12:00-12:01 Athletics Men´s 400 m hurdles Final OLS
13:00-13:20 Sailing Women´s 49-er FX Medal race GLO
13:30-14:33 BMX Men`s BMX quarter finals BMX
15:30-17:30 Handball Women´s Semifinal FTA
20:30-22:30 Handball Women´s Semifinal FTA
20:45-20:59 Athletics Men´s 1500 m Semifinals OLS
21:15-21:33 Athletics Women´s 800 m Semi Finals OLS
22:15-22:16 Athletics Women´s 400 m Hurdles Final OLS
22:30-22:31 Athletics Men´s 200 m Final OLS

19. august 

07:30-16:00 Golf Women`s ind stroke play OGC
08:00-12:20 Athletics Men´s 50 km race walk PON
13:38-15:15 BMX Men`s BMX semi/finals BMX
21:40-21:56 Athletics Women´s 5000 m Final OLS

20. august 

07:00-15:30 Golf Women`s ind stroke play OGC
09:00-12:45 Taekwondo Women´s +67 kg preliminary round of 16 CA3
11:30-13:30 Handball Women´s Bronze Medal FTA
12:30-14:15 MTB Women`s cross country MTB
15:00-16-45 Taekwondo Women´s +67 quarterfinals CA3
15:30-17:30 Handball Women´s Gold Medal FTA
17:00-17:45 Taekwondo Women´s +67 semifinals CA3
20:00-20:45 Taekwondo Women´s +67 kg repechage CA3
20:30-22:29 Athletics Women´s High Jump Final OLS
21:00-21:04 Athletics Men´s 1500 m Final OLS
21:00-21:15 Taekwondo Women´s +67 Bronze medal contest 1 CA3
21:15-21:17 Athletics Women´s 800 m Final OLS
21:30-21:45 Taekwondo Women´s +67 Bronze medal contest 2 CA3
22:00-22:15 Taekwondo Women´s +67 Gold medal final CA3

21. august 

09:30-12:15 Athletics Men´s Marathon SBD


Klikk her for å se oversikt over troppene til OL og Paralympics.

Her er konkurransetidene for alle øvelsene med norske deltakere under OL I Rio de Janeiro.  NB: Med forbehold om feil og endringer. Tidene er lokale, så i Norge må man plusse på fem timer.

*Forkortelser: 

AP6: Fort Copacabana 
BMX: Olympic BMX Centre 
CA3: Carioca Arena 3 
FTA: Future Arena 
FTC: Fort Copacabana 
GLO: Marina da Gloria 
LAG: Lagoa Rodrigo de Freitas 
MTB: Mountain Bike Centre 
OAS: Olympic Aquatics Stadium 
OGC: Olympic Golf Course 
OLS: Olympic Stadium 
OSC: Olympic Shooting Centre 
PON: Pontal 
ROA: Rio Olympic Arena 
SBD: Sambódromo 

    Filer

    Ingen relaterte filer.