Olympiatoppen -- Sammen om de store prestasjonene

Dette er troppene til OL og Paralympics

Her ser du samlet oversikt over de norske deltakerne. 

Klikk her for å se oversikten over alle de norske øvelsene under OL.

Klikk her for komplett team- og medieguide Rio 2016.

Bryting

Stig André Berge Oslo Bryteklubb Gresk romersk 59 kg
Signe Marie Fidje Store Bryteklubben Tana Freestyle 69 kg

Bueskyting

Bård Nesteng Fredrikstad Bueskyttere Individuelt
 

Friidrett

Tonje Angelsen IK Tjalve Høyde
Karoline Bjerkeli Grøvdal IK Tjalve 10.000 m
Håvard Haukenes IL Gular 50 km kappgang
Hedda Hynne Strindheim IL 800 m
Filip Ingebrigtsen Sandnes IL 1500 m
Henrik Ingebrigtsen Sandnes IL 1500 m
Amalie Hammild Iuel IL Tyrving 400 m hekk
Ingeborg Løvnes SK Vidar 3000 m hinder
Sondre Nordstad Moen SK Vidar Maraton
Jaysuma Saidy Ndure IL i BUL 200 m
Ezinne Okparaebo IL i BUL 100 m
Isabelle Pedersen IL i BUL 100 m hekk
Sven Martin Skagestad IL Norna-Salhus Diskos
Erik Tysse IL Norna-Salhus 20 km kappgang
Karsten Warholm IL Dimna 400 m hekk

Golf

Espen Kofstad Oslo Golfklubb  
Suzann Pettersen Oslo Golfklubb  
Marianne Skarpnord Moss & Rygge Golfklubb  
 

Håndball

Ida Alstad Györi Audi ETO  
Emilie Hegh Arntzen Byåsen Elite  
Marit Malm Frafjord Larvik HK  
Kari Aalvik Grimsbø Györi Audi ETO  
Camilla Herrem Team TVIS Holstebro  
Linn-Kristin Riegelhuth Koren Larvik HK  
Veronica Egebakken Kristiansen FC Midtjylland  
Amanda Kurtovíc Larvik HK  
Katrine Lunde Rostov-Don  
Heidi Løke Györi Audi ETO  
Mari Molid Randers HK  
Nora Mørk Larvik HK  
Stine Bredal Oftedal Issy Paris  
Sanna Solberg Larvik HK  

To reservespillere i håndballtroppen, som blir tilgjengelig i Rio:
Stine Ruscetta Skogrand Silkeborg/Voel  
Silje Solberg Team TVIS Holstebro  

 Roing

Kjetil Borch Horten Roklubb Dobbeltsculler, tungvekt
Kristoffer Brun Bergens Roklub Dobbeltsculler, lettvekt
Nils Jakob Skulstad Hoff Fana Roklubb Singlesculler
Are Strandli Stavanger Roklubb Dobbeltsculler, lettvekt
Olaf Tufte Horten Roklubb Dobbeltsculler, tungvekt
 

Seiling

Maia Agerup KNS 49-er FX
Ragna Agerup KNS 49-er FX
Tiril Bue KNS Laser Radial
Maria Mollestad KNS RSX Windsurfer
Anders Pedersen Drøbaksund Seilforening Finnjolle
Kristian Ruth Asker Seilforening Laser

 Skyting

Odd Arne Brekne Kisen Miniatyrskytterlag 50 m 60 skudd liggende, 50 m 3 x 40 skudd
Ole-Kristian Bryhn Vestre Bærum Salongskytterlag 10 m 60 skudd luft, 50 m 60 skudd liggende, 50 m 3 x 40 skudd
Are Hansen Krapfoss Sportsskytterlag 10 m 60 skudd luft
Malin Westerheim Krapfoss Sportsskytterlag 50 m 3 x 20 skudd, 10 m 40 skudd luft

Svømming

Susann Bjørnsen Setermoen SK 50m/100m (fri)
Henrik Christiansen SSK Skjetten Svømming 200m/400m/1500m (fri)

Sykkel

Gunn-Rita Dahle Flesjå Sola Cykleklubb Sykkel/MTB
Tore Navrestad Sviland BMX Sykkel/BMX
Sven Erik Bystrøm Stavanger Sykleklubb Landevei
Edvald Boasson Hagen Lillehammer Cykleklubb Landevei/tempo
Vita Heine Bergen CK Landevei
Vegard Stake Laengen Asker Cykleklubb Landevei
Lars Petter Nordhaug Tønsberg Cykkelklubb Landevei

Taekwondo

Tina Røe Skaar Øvre Romerike Budo Senter + 67 kg
 

Triatlon

Kristian Blummenfelt Bergen Triathlon Club  

Turn

Stian Skjerahaug Stavanger Turnforening Mangekamp

 
Klikk her for å se oversikten over alle de norske øvelsene under OL.

Følgende 23 utøvere er tatt ut til de paralympiske leker: 

NB: Detaljert oversikt over øvelser etc. oppdateres senere. 

Aida Dahlen Randesund IL Bordtennis
Tommy Urhaug Stord BTK Bordtennis
     
Ida Yessica Nesse IL Tyrving Friidrett
Runar Steinstad IL Runar Friidrett
     
Jens Lasse Dokkan Hasle Hestesportsklubb Dressur
Tonje Lundqvist Trøndelag Hestesportsklubb Dressur
Ann Cathrin Lübbe Hammerfest Rideklubb Dressur
Birgitte Reitan Bærum Rideklubb Dressur
     
Birgit Skarstein Christiania Roklub Roing
     
Bjørnar Erikstad Tønsberg Seilforening Seiling
Per Eugen Kristiansen Kongelig Norsk Seilforening Seiling
Marie Solberg Kongelig Norsk Seilforening Seiling
Alexander Wang-Hansen Kongelig Norsk Seilforening Seiling
     
Amanda Dybendal Storfjorden Sportsskytterlag Skyting
Paul Aksel Johansen Ørland Pistolklubb Skyting
Anne-Cathrine Krüger Mo Pistolklubb Skyting
Monica Lillehagen Aasa miniatyrskytterlag Skyting
Heidi Sørlie-Rogne Kisen Miniatyrskytterlag Skyting
Sonja Tobiassen Kalotten Miniatyrskytterlag Skyting
     
Andreas Bjørnstad Drammen svømmeklubb Svømming
Sarah Louise Rung Madla Svømmeklubb Svømming
Adam Ismael Wenham Tromsø Svømmeklubb Svømming
     
Glenn Johansen Sportsklubben Rye Sykkel

 

    Filer

    Ingen relaterte filer.