Olympiatoppen -- Sammen om de store prestasjonene

Studiesteder med avtale

Olympiatoppen har inngått avtaler med en rekke utdanningsinstitusjoner om tilrettelegging av studiene slik at toppidrettsutøvere skal få mulighet å kombinere toppidrettssatsing med utdanning. Det idrettslige nivået til utøvere som søker seg til denne ordningen må tilfredsstille "Kvalitetskrav toppidrettsstatus". Trykk her for kvalitetskrav toppidrettsstatus.

Høgskolen i Innlandet

Kontaktperson: Kristian Brenden; tlf: 61 28 82 97, e-post: kristian.brenden@inn.no
Informasjon om studietilbudet finner du her. 

Handelshøgskolen BI

Kontaktperson: Nils Øby; tlf 46410110, e-post: nils.oby@bi.no for bachelorstudier og Niraja Upadhyaya; e-post niraja.upadhyaya@bi.no for masterstudier.
Informasjon om studietilbudet finner du her

NTNU - Trondheim, Gjøvik og Ålesund

Kontaktperson Trondheim: Rådgiver Morten Carlson, e-post: morten.carlson@ntnu.no
Kontaktperson Gjøvik: Seniorrådgiver Andreas Hagen, e-post: andreas.hagen@ntnu.no
Kontaktperson Ålesund: Karriereveileder Heidi Hansen, e-post: heidi.hansen@ntnu.no
Informasjon om utdanning og toppidrett ved NTNU finner du her: https://www.ntnu.no/studier/toppidrettsstudent
Informasjon om studietilbudet ved NTNU: https://www.ntnu.no/studier/alle?admissions=1

OsloMet - storbyuniversitetet (tidligere Høgskolen i Oslo og Akershus)

Ta kontakt med studieadministasjonen på fakultetet du tilhører. Kontaktinformasjon finner du her.  
Informasjon om studietilbudet finner du her.

Norges idrettshøgskole (NIH)

Kontaktperson for toppidrettsstatus: Klaudia Jonskås; tlf 23262019, e-post klaudia.jonskas@nih.no
Idrettens kvote: For informasjon om Idrettens kvote se her
Informasjon om studietilbudet finner du her.

Lovisenberg Diakonale Høgskole

Lovisenberg Diakonale Høgskole tilbyr bachelor i sykepleie for toppidrettsutøvere. Mer informasjon finner du har
Har du spørsmål, ta kontakt på opptak@ldh.no 

UiO/Det matematisk- naturvitenskapelig fakultet

Kontaktpersoner på vegne av fakultetet er:Arne B. Sletsjøe; arnebs@math.uio.no; tlf. 22 85 59 02; Helena Båserud Mathisen; studieinfo@math.uio.no, tlf. 22 85 59 44.
Informasjon om studietilbudet finner du her

Høgskolen i Østfold

For toppidrettsstatus ta kontakt med Østfold Idrettskrets: tlf 69 35 49 00, eller e-post: ostfold@idrettsforbundet.no For mer informasjon om avtalen og for å finne søknadsskjema se her. 
Informasjon om studietilbudet finner du her.

Universitetet i Agder

Kontaktperson: toppidrettskoordinator Geir Torstveit, tlf: 38142262, e-mail: geir.torstveit@uia.no
Informasjon om studietilbudet finner du her.

Nord Universitet

Kontaktperson: Ole A. Hustad; tlf 7402 2627 / 917 07 381; e-mail ole.a.hustad@nord.no
Informasjon om studietilbudet finner du på www.nord.no
Her kan du lese mer om hvordan du kan kombinere toppidrett og utdanning på Nord Universitet.

UiT Norges arktiske universitet

Klikk her for kontaktinformasjon.
Informasjon om studietilbudet finner du her.  

Universitetet i Stavanger

Kontaktperson: juridisk seniorrådgiver Ingrid Stokkeland; telefon 51832577, e-post ingrid.stokkeland@uis.no
Informasjon om studietilbudet finner du her

Høgskulen på Vestlandet

Kontaktperson: Anne Martha Paulsen; e-post: Anne.Martha.Paulsen@hvl.no
Informasjon om toppidrettsstatus på HVL, kontaktpersoner på fakulteter etc finner du her

Universitetet i Sørøst-Norge (USN)

Kontaktperson: Turid Næss, email turid.naess@usn.no
Informasjon om studietilbudet finner du her.
Her kan du lese om hvordan du kan kombinere toppidrett og studier på USN.

Universitet i Bergen (UiB)

Kontaktperson; Tove Steinsland: 55 58 90 47 eller Tove.Steinsland@adm.uib.no
Informasjon om studietilbudet finner du her.

Norges miljø- og biovitenskapelige universitet

Kontaktperson: Elin Mosnesset-Timraz
Informasjon om avtalen og studietilbud finner du på NMBU's nettsider.

Høgskolen Kristiania

Kontaktperson: Alexander Hansen: e-post: Alexander.Hansen@kristiania.no
Studenter med toppidrettsstatus får 15 % rabatt på alle nettstudier.
Informasjon om samarbeidet og studietilbud finner du her

Bjørknes Høyskole

Kontaktperson er Julie Buraas; email: julie@bhioslo.no
Utøvere med toppidrettsstatus får 20 % rabatt på nettstudier. 
Informasjon om studietilbudet finner du her. 

NKI

Kontaktperson: Renate Anshus, mail: teambedrift@nki.no, tlf. 95001614. 
Studenter med toppidrettsstatus får 15 % rabatt på alle studier.
Informasjon om studietilbudet finner du her  

    Filer

    Ingen relaterte filer.