Olympiatoppen -- Sammen om de store prestasjonene

Konkurranseplan

Her er tidsplanen der norske utøvere er i aksjon under Vinter-Paralympics i PyeongChang 9.-18. mars 2018:
PyeongChang 2018 Paralympics - TIDSSKJEMA NORSKE UTØVERE
       
Dag TIDSPUNKT KONKURRANSE  
Fredag - 09.03. OPENING CEREMONY
Lørdag - 10.03.      
Alpint 09:30 - 12:30 Downhill  
Skiskyting 10:00 - 11:10 Short distance 7,5km - sitting  
Skiskyting 11:45 - 14:40 Short distance 7,5km - standing  
Parahockey 12:00 - 14:00 NOR - ITA  
Paralcurling 14:35 - 17:00 NOR - GBR  
Paralcurling 19:35 - 22:00 CAN - NOR  
Søndag - 11.03.      
Alpint 09:30 - 13:00 Super G  
Langrenn 10:00 - 11:05 15km men - sitting  
Langrenn 12:30 - 14:30 12km women - sitting  
Paralcurling 14:35 - 17:00 NOR - CHN  
Mandag - 12.03.      
Paralcurling 09:35 - 12:00 NOR - NPA  
Snowboard 10:30 - 17:00 Cross  
Langrenn 10:00 - 13:30 20km men free   
Parahockey 15:30 - 17:30 NOR - SWE  
Paralcurling 19:35 - 22:00 SUI - NOR  
Tirsdag - 13.03.      
Alpint 09:30 - 13:00 Super G Combined  
Paralcurling 09:35 - 12:00 NOR - SWE  
Skiskyting 10:00 - 11:50 Middle distance 12,5km - sitting  
Skiskyting 12:30 - 15:25 Middle distance 12,5km - standing  
Alpint 15:30 - 18:05 Slalom Combined  
Parahockey 15:30 - 17:30 CAN - NOR  
Paralcurling 19:35 - 22:00 GER - NOR  
Onsdag - 14.03.      
Alpint 09:30 - 12:30 Slalom 1. omg  
Langrenn 10:00 - 11:25 Sprint classic - Qualification  
Langrenn 12:00 - 14:30 Sprint classic - Finals  
Alpint 09:30 - 12:30 Slalom 2. omg  
Parahockey 16:00 - 22:00 Play-off 5.-8. pl  
Paralcurling 14:35 - 17:00 KOR - NOR  
Paralcurling 19:35 - 22:00 NOR - FIN  
Torsdag - 15.03.      
Paralcurling 09:35 - 12:00 USA - NOR  
Parahockey 12:00 - 14:00 Semi-final 1  
Paralcurling 14:35 - 17:00 NOR - SVK  
Parahockey 20:00 - 22:00 Semi-final 2  
       
Fredag - 16.03.      
Paralcurling 09:35 - 12:00 Tie breakers ?  
Snowboard 10:30 - 17:00 Banked Slalom  
Skiskyting 10:00 - 11:30 Long distance 12,5km - sitting  
Skiskyting 12:00 - 16:00 Long distance 15km - standing  
Paralcurling 15:30 - 18:00 Semi-finals (1 vs 4, 2 vs 3)  
Parahockey 16:00 - 18:00 Game 7. og 8. pl  
Parahockey 20:00 - 22:00 Game 5. og 6. pl  
Lørdag - 17.03.      
Alpint 09:30 - 12:00 Giant Slalom 1. omg  
Paralcurling 09:35 - 12:00 Bronze Medal  
Langrenn 10:00 - 12:30 10km/7,5km standing classic  
Langrenn 12:40 - 14:00 7,5km/5km sitting  
Parahockey 12:00 - 14:00 Bronze Medal  
Alpint 14:00 - 15:30 Giant Slalom 2. omg  
Paralcurling 14:30 - 17:30 Final  
Søndag - 18.03.  
Langrenn 10:00 - 10:40 Mixed Relay 4x2,5km  
Langrenn 11:00 - 12:00 Open Relay 4x2,5km  
Parahockey 12:00 - 14:00 Final Parahockey  Team
20:00 - 21:20 CLOSING CEREMONY

 

Dag TIDSPUNKT KONKURRANSE NORSKE UTØVERE MEDALJEØVELSER
Fredag - 09.03.        
20:00 - 21:50 OPENING CEREMONY
Lørdag - 10.03.        
Alpint 09:30 - 12:30 Downhill - sitting M
1
Skiskyting 10:25 - 11:00 Short distance 7,5km - sitting M
2
Skiskyting 11:45 - 12:15 Short distance 6km - standing W
3
Skiskyting 12:15 - 12:45 Short distance 7,5km - standing M
4
Parahockey 12:00 - 14:00 NOR - ITA Parahockey Team  
Paracurling 14:35 - 17:00 NOR - GBR Paracurling Team  
Paracurling 19:35 - 22:00 CAN - NOR Paracurling Team  
Medal Plaza 19:10 - 20:00   Skiskyting/Alpint  
Søndag - 11.03.        
Alpint 09:30 - 13:00 Super G - sitting M
5
Langrenn 11:15 - 12:15 12km - sitting W
6
Paracurling 14:35 - 17:00 NOR - CHN Paracurling Team  
Medal Plaza 19:10 - 20:00   Langrenn/Alpint  
Mandag - 12.03.        
Paracurling 09:35 - 12:00 NOR - PAR Paracurling Team  
Snowboard 10:30 - 14:40 Cross SBX - LL1 Qualification
 
Snowboard 15:00 - 16:35 Cross SBX - LL1 Finale
7
Langrenn 10:00 - 11:35 20km men free 
8
Langrenn 10:25 - 11:45 20km men free 
9
Parahockey 15:30 - 17:30 CAN - NOR Parahockey Team  
Paracurling 19:35 - 22:00 SUI - NOR Paracurling Team  
Medal Plaza 19:10 - 20:00   Langrenn/Snowboard  
Tirsdag - 13.03.        
Alpint 09:30 - 13:00 Super G Combined - sitting M
 
Paracurling 09:35 - 12:00 NOR - SWE Paracurling Team  
Skiskyting 12:50 - 13:40 Middle distance 12,5km - standing M
10
Alpint 15:00 - 17:00 Slalom Combined - sitting M
11
Parahockey 15:30 - 17:30 NOR - SWE Parahockey Team  
Paracurling 19:35 - 22:00 GER - NOR Paracurling Team  
Medal Plaza 19:10 - 20:00   Skiskyting/Alpint  
Onsdag - 14.03.        
Alpint 09:30 - 12:30 Slalom - sitting M, 1. run 
 
Langrenn 10:00 - 11:20 Sprint classic - Qualification
 
Langrenn 12:00 - 13:00 Sprint classic - Semifinal
 
Langrenn 13:05 - 14:10 Sprint classic - Finals
12,13,14,15,16
Alpint 14:00 - 15:30 Slalom - sitting M, 2. run
17
Parahockey 16:00 - 22:00 Play-off 5.-8. pl  Parahockey Team  
Paracurling 14:35 - 17:00 KOR - NOR Paracurling Team  
Paracurling 19:35 - 22:00 NOR - FIN Paracurling Team  
Medal Plaza 19:10 - 20:00   Langrenn/Alpint  
Torsdag - 15.03.        
Paracurling 09:35 - 12:00 USA - NOR Paracurling Team  
Parahockey 12:00 - 14:00 Semi-final 1  Parahockey Team  
Paracurling 14:35 - 17:00 NOR - SVK Paracurling Team  
Parahockey 20:00 - 22:00 Semi-final 2  Parahockey Team  
Fredag - 16.03.        
Paracurling 09:35 - 12:00 Tie breakers  Paracurling Team  
Snowboard 10:30 - 16:40 Banked Slalom BSL - LL1
18
Skiskyting 10:20 - 11:20 Long distance 15km - sitting M
19
Skiskyting 13:00 - 14:00 Long distance 15km - standing M
20
Paracurling 15:30 - 18:00 Semi-finals (1 vs 4, 2 vs 3)  Paracurling Team  
Parahockey 16:00 - 18:00 Game 7. og 8. pl  Parahockey Team  
Parahockey 20:00 - 22:00 Game 5. og 6. pl  Parahockey Team  
Medal Plaza 19:10 - 20:00   Skiskyting/Snowboard  
Lørdag - 17.03.        
Alpint 09:30 - 12:00 Giant Slalom - sitting M, 1. run
 
Paracurling 09:35 - 12:00 Bronze Medal  Paracurling Team  
Langrenn 10:00 - 12:25 10km/7,5km standing classic
21, 22, 23
Langrenn 12:40 - 13:45 7,5km/6km sitting
24, 25
Parahockey 12:00 - 14:00 Bronze Medal  Parahockey Team  
Alpint 14:00 - 15:30 Giant Slalom - sitting M, 2. run
26
Paracurling 14:35 - 17:00 Final  Paracurling Team 27
Medal Plaza 19:10 - 20:00   Langrenn/Alpint  
Søndag - 18.03.    
Langrenn 10:00 - 10:40 Mixed Relay 4x2,5km Norway (Team TBC) 28
Langrenn 11:00 - 11:35 Open Relay 4x2,5km Norway (Team TBC) 29
Langrenn 11:40 - 12:00 Medal Ceremony Langrennstadion  
Parahockey 12:00 - 14:00 Final  Parahockey Team 30
20:00 - 21:20 CLOSING CEREMONY


Se komplett konkurranseplan for
Vinter-Paralympics i PyeongChang 9.-18. mars 2018

 

Se startlister og resultater her

 

    Filer

    Ingen relaterte filer.