OL London 2012:
Paralympics 2012:
OL Sotchi 2014:
Paralympics 2014:
Prestasjonskonferansen er et tiltak Olympiatoppen ønsker å etablere og være en pådriver i å utvikle norsk prestasjonskultur. Dette gjøres i samarbeid med Den norske Opera & Ballett.
Temaet er spisst og tydelig: Hva kjennetegner miljøene som presterer på internasjonalt toppnivå? Hvordan leder man slike grupper? Og hvilke egenskaper har de menneskene som overgår både seg selv og andre?

”Sammen om de store prestasjonene” er Olympiatoppens visjon. Det samme budskapet gikk som en rød tråd gjennom Den Store Prestasjonskonferansen som Olympiatoppen og Den Norske Opera & Ballett nylig arrangerte i Operaen.

Noen av våre fremste ledere og utøvere fra ulike samfunnsarenaer gir sine svar på Prestasjonskonferansen i Operaen 6. februar.

Når det snakkes om store norske bragder har vi lett for å tenke på polfarere eller idrettsstjerner.
Olympiatoppen er kjent for sitt tverridrettslige senter og miljø for kompetanseutvikling og kulturbygging.
Se innslag fra debatt i NRK2 med Jarle Aambø og Per Fugelli.