Olympiatoppen -- Sammen om de store prestasjonene

Prosjektledelse

Kvinneløftet ledes av Dag Kaas.

Delprosjektansvarlige:

  • Anne Grethe Jeppesen (utøver-delen)
  • Marit Breivik (kvinnlige trenere).

Begge har også et helhetsansvar og bistår hverandre i delprosjektene i samspill med Kvinneløftets leder.

Det skal opprettes en Referansegruppe på 6-8 personer.





Dag Kaas

Prosjektleder og coach i Kvinneløftet
  • Stilling: Deltidsengasjert som Ansvarlig for org.- og leder-utvikling/SPU, Leder av og coach i Kvinneløftet
  • Utdanning: Sosialøkonom
  • Idrettslig bakgrunn: Landslagtrener langrenn kvinner 1980-85, sportsjef Skiforbundet 1985-86.Trener- og coaching-engasjement diverse idretter 1990-.Skiidrettsverv nasjonalt og internasjonalt 1974-
  • Fagfelt: Prestasjonsutvikling





Anne Grethe Jeppesen

Coach i Kvinneløftet/OLT

  • Utdanning: Mellomfag NIH. , Diplomtrener (OLT), Internasjonal rifle-trener med C, B og A-lisens, Gestaltterapeut og Gestaltcoach.
  • Idrett: Landslagsutøver i rifleskyting 1977 til 1986, Europamester i øvelsen luftgevær i Athen i 1981, Nr 5 i OL i Los Angeles i 1984.
  • Trener/leder/coach-erfaring
    • Landslagstrener rifle(kvinner) fra 1987 til 1993
    • Leder/Trener for rifleskytterne i OL 1992-1996.
    • Coach i Topputøver-prosjektet i OLT 1995-2000.
    • Personlig trener for flere norsk rifle skyttere.
    • Prosjektkoordinator i Olympiatoppen i perioden 2000-2004.
    • Ass leirsjef Paralympics i 2004.
Fra 2006 tilknyttet OLT Kvinneløftet som prosjektkoordinator/coach.Brenner for å støtte og utvikle utøvere og trenere som stårfast/har stagnert.



Marit Breivik - Hovedcoach lagspillidretter

Coach for: Beach-volley, curling, fotball, håndball, ishockey.
Breivik er utdannet allmennlærer, og har mellomfag fra NIH. Landslagsutøver i håndball 1975-1983. Medlem i forbundsstyret 1985-1994. Landslagstrener 1994-2009, med 13 mesterskaps- medaljer (EM, VM, OL). Breivik er flere år kåret til årets trener, og utnevnt til ridder av 1. klasse av St. Olavs Orden (2009). (Foto





Klikk her for å til forsiden på Kvinneløftet sine nettsider.


Filer

Ingen relaterte filer.